Bluesin‘ Prague Weekend

12-14/5/2023

Je nám velkým potěšením vás opět pozvat na bluesový taneční festival v Praze.

začínáme za

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

hodin lekcí

hodin tančíren

lektoři

tančírny

party venues

LEKCE

LEKTOŘI

Annette Kühnle (DE)

Annette Kühnle (DE)

Annette pochází z německého Heidelbergu a patří mezi nejvýraznější osobnosti evropské bluesové taneční scény. Můžete ji potkat na mezinárodních workhopech a festivalech v roli učitelky, DJ, ale i organizátorky. Do Prahy se vrací po čtyřech letech, aby nám pomohla rozvinout naši indivitualitu a vlastní schopnost interpretace hudby v tanci. Pozor – její vášeň pro blues je nakažlivá!

Katka a Mikuláš Bryanovi (CZ)

Katka a Mikuláš Bryanovi (CZ)

Katka a Mikuláš propadli blues před deseti lety. Sbírali zkušenosti po evropských bluesových campech a festivalech, povedlo se jim společně s dalšími rozjet bluesovou scénu v Praze a jsou podepsáni i pod věhlasným Prague Blues eXchange v letech 2013-2017. Kvůli rozšiřovaní rodu malých bluesových nadšenců došlo k pauze od učení a bohužel i tančení. Ale zatraceně jim to chybí! Bude jim potěšením Vás provést lekcí Open levelu.

ÚROVNĚ

OPEN LEVEL

pro tanečníky všech úrovní včetně úplných začátečníků

BEGINNERS / INTERMEDIATE

pro tanečníky, kteří tančí blues jeden rok či méně

ADVANCED

pro tanečníky, kteří mají za sebou minimálně rok lekcí blues dance a zkušenosti ze zahraničních festivalů

(NEJEN) HUDEBNÍ INTERPRETI

Miss Mikey May and the Organ Grinders (IL/CZ)

Miss Mikey May and the Organ Grinders (IL/CZ)

Miss Mikey May je zpěvačka známá svým hutným a emotivním hlasem. Čerpá ze svých zkušeností s divadlem, kabaretem, burleskou a tancem. Organ Grinders je její swingový / bluesový projekt točící se kolem typického zvuku hammondek, ve kterém spolupracuje s některými z předních českých bluesových a jazzových hudebníků. Jejich hudba zkoumá (a překračuje!) hranice swingové a bluesové hudby, to vše v provedení přívětivém pro tanečníky. Pokud jste už zažili některé z řady jejich evropských vystoupení na tanečních akcích, pak víte, že nás čeká skvělá taneční zábava!


MC Peter (UK)

MC Peter (UK)

Peter je anglický gentleman, který během posledních deseti let protančil celý bluesový svět. Jako MC účinkoval nejen na domácí scéně v Londýně, ale taky v Miláně, Paříži, Berlíně a v New Yorku. Peterova hravost na tanečním parketu se dá měřit pouze s jeho schopností prohlašovat z pódia početnému publiku neskutečné smysly i skutečné nesmysly! U mikrofonu je jemný jako Tennessee whiskey, i když tajně jednoznačně upřednostňuje české pivo 🙂 Už teď se nemůže dočkat, až bude vám “get your mojo working” při uvádění skvělých kapel na Bluesin’ Prague Weekend 2023!

Dj Nathan (DE)

Dj Nathan (DE)

Nathanovo nadšení pro hudbu začalo během jeho univerzitních studií. Tehdy začal hrát na menších akcích. Po přestěhování do Německa si vytvořil jméno na lokální scéně jako dj míchající osobitou kombinaci blues a fusion. Jeho jedinečnost upoutala pozornost organizátorů větších festivalů a brzy začal být zván, aby hrál napříč celou Evropou. Jeho sety plynule procházejí různými hudebními žánry a vytvářejí soudržný, oduševnělý sound, díky kterému je taneční parket plný.

Dj Matúš (CZ/SK)

Dj Matúš (CZ/SK)

Matúš objevil bluesový tanec až poté, co se zamiloval do bluesové hudby. Mezi léty 2010-2020 aktivně tančil, vedl kurzy blues dance v Praze, organizoval mezinárodní festivaly a Djoval na lokálních tančírnách i na mezinárodních akcích. Po krátké pauze ho BPW festival opět vrací zpět na bluesovou scénu!

Jamie Marshall (GB/CZ)

Jamie Marshall (GB/CZ)

Britský kytarista, který se více než 20 let pohyboval na londýnské hudební scéně. Vystupoval v celostátních i regionálních radiích, živě si zahrál s Donem McLeanem, Glenem Hansardem, nebo s britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Nyní žije již několik let v Praze. Spolupracoval s Vlastou Rédlem, Slávkem Janouškem nebo Věrou Martinovou. Především je ale frontmanem vlastního projektu Jamie Marshall’s Amplified Accoustic Band.

Dj Flo (DE)

Dj Flo (DE)

Nenechte se zmást fotkou, Flo ve skutečnosti neovládá karetní triky. Zato má jiné kouzlo v rukávu: dokáže vás svobodně uvěznit na tanečním parketu! Flo je velkým milovníkem hudby a zvlášť té bluesové ve všech jejích stylech. Má po ruce vždycky ten správný song, kterým vás přiměje nepřestat tančit. A pak další a další a další… Pravděpodobně bude za svým Djským pultem tančit taky. Pokud ho tedy zrovna nepohltí nadšené rozhovory o hudbě a výběru skladeb. Nemusíte si jeho songy shazamovat; prostě za ním přijďte a zeptejte se!

Djs Kohl & Ben (CZ)

Djs Kohl & Ben (CZ)

Djs Kohl & Ben hrají zapadlé cover verze a méně známé songy z různých koutů světa, které nasbírali při svých toulkách po blešácích a vetešnictvích.

Dj George - Jirka Procházka (CZ)

Dj George - Jirka Procházka (CZ)

Jirka je hudební maniak, který toho dost naposlouchá. S bluesem se poprvé setkal na swingovém festivalu ve Švédsku v roce 2014, jehož součástí byla i paralelní slow drag tančírna. Blues a fusion ho fascinuje svou pomalostí, blízkostí a smyslností, a zároveň přirozeností. Rozmanitost blues mu neustále otevírá nové možnosti objevování. Jirka začal hrát na lokálních tančírnách v Praze před rokem a postupně na místní taneční komunitě otestoval jeho oblíbené klasické i méně známé moderní varianty.

Martin Chik (CZ)

Martin Chik (CZ)

Martin Chik je nepřehlédnutelná stálice pražské bluesové scény! Zpívá a hraje na elektrickou slide kytaru nebo na foukačku Chicago blues druhé poloviny 50. let. Můžete ho potkat v klubech i hospodách všech cenových kategorií, ale třeba taky v metru nebo naopak na slavném hudebním festivalu Blues Alive (2014, 2015). Je pravidelným hostem lokálních pražských tančíren i mezinárodních tanečních akcí. Připravte se, že během vystoupení nezůstane jen na podiu!

Blues Oyster Court (CZ)

Blues Oyster Court (CZ)

Nové bluesové uskupení mladých talentovaných hudebníků z Prahy a Brna hrající hudbu velikánů, jakými byli Muddy Waters, Magic Sam, Buddy Guy, B. B. King, Little Walter, Freddie King, Albert Collins a dalších. Kapela ve složení Káťa Vacková (zpěv, basová kytara), Vít Beneš (zpěv, elektrická kytara), Petr Svoboda (klávesy) a Jakub Švejnar (bicí) se dala dohromady, aby hrála na letním tanečním kempu brněnské školy Swing Wings. Skvěle si spolu sedli a ještě líp se na ně tančilo – není divu, sami členové kapely totiž rádi tančí. A od té doby si je tanečníci zvou zase a znovu… V Praze si v téhle sestavě zahrají poprvé. Přijďte se přesvědčit, že jsme si pro pre-párty festivalu Bluesin’ Prague Weekend mohli sotva vybrat líp.

Dj Greta K. (CZ/ES)

Dj Greta K. (CZ/ES)

Ačkoli z Česka, domovskou scénou Grety K. je už víc než čtrnáct let Barcelona, kde začala tančit lindy hop, blues a pravidelně Djovat na lokálních večírcích a festivalech. K tomu se pak přidal ještě fusion dance a Djování na parties a festivalech po celé Evropě. Greta K. je ve svým živlu, když může tančit, poslouchat a pouštět muziku. Jednou z věcí, které ji baví nejvíc, je objevování nových hudebních skvostů, o které se pak může podělit s tanečníky. Ráda kombinuje energický styl hudby s pomalejším a smyslnějším, podle toho, jak cítí atmosféru na tanečním parketu. Takže přátelé, nečekejte a dejte se do tance!

REGISTRACE & CENY

Pro registrační platby doručené do 31/1/2023 23:59

platí early bird sleva 10%!

REGISTRACE ZDE

Můžete mrknout na facebook události – celkem dost lidí zkouší prodat svoje lekce či passy…

PRAKTICKÉ INFORMACE

DETAILY

registrace: Po dobu celého festivalu noste prosím na ruce náramek, který dostanete při registraci. Časy registrací budou upřesněny.

adresy: Viz harmonogram.

cestování po Praze: Pro cestování v pražské MHD lze kupovat jednotlivé jízdenky na 30 minut (30 Kč) nebo 90 minut (40 Kč), nebo celodenní jízdenky na 24 hodin (120 Kč) či na 72 hodin (330 Kč). Více info zde.

ubytování: Pokud chcete bydlet v soukromí u pražských bluesařů, přidejte se do facebookové skupiny Bluesin‘ Prague Weekend Accommodation.

kontakty:
email BluesDose@gmail.com
tel.: +420 777 575 407 (Martin), +420 774 970 587 (Pavla)

HARMONOGRAM

(změna vyhrazena)

čtvrtek 11/5/2023

pre-party (Blues Oyster Court)
(vstupné 150 Kč)
Hoax Pub, Hořejší nábřeží, Smíchovská náplavka, Praha 5 – Smíchov
20:00-24:00

pátek 12/5/2023

lekce OL (Katka & Mikuláš)
Loreto, Štorchova 1555/5, Praha 8 – Libeň
18:00-20:00
tančírna „Blues Therapy“ (Martin Chik + dj)
Loreto, Štorchova 1555/5, Praha 8 – Libeň
20:00-02:00

 

sobota 13/5/2023

lekce BEG/INT (Annette)
Taneční škola HES – Prague Dance Centre, Jankovcova 2a, Praha 7 – Holešovice
11:00-12:00
12:15-13:15
pauza na oběd 13:15-15:00
lekce ADV (Annette)
Taneční škola HES – Prague Dance Centre, Jankovcova 2a, Praha 7 – Holešovice
15:00-16:00
16:15-17:15
17:30-18:30
tančírna „Juke Joint on the Boat“ (Miss Mikey May & The Organ Grinders + djs)
Cargo Gallery, Smíchovská náplavka u Palackého mostu, Praha 5 – Smíchov
20:00-03:00

 

neděle 14/5/2023

brunch a procházka a sem-tam tanec od 11:00
lekce BEG/INT (Annette)
Taneční škola HES – Prague Dance Centre, Jankovcova 2a, Praha 7 – Holešovice
13:30-14:30
14:45-15:45
16:00-17:00
tančírna „Holy Blues“ (Jamie Marshall + dj)
Kulturní prostor Smíchov, Na Doubkové 8/2040, Praha 5 – Smíchov
20:00-02:00

MAPA

Všechny lekce i tančírny jsou situovány na lince metra B – dostupné do deseti minut chůze od stanic metra Anděl a Palmovka. Během dne tedy můžete využít metro (které jezdí od 5.00 do půlnoci), během noci (od půlnoci do zhruba 4:30) můžete použít noční tramvaje 91-99, které jezdí každých 20 minut.  Když kliknete na tlačítko “Zobrazit na Mapy.cz”, otevře se vám detailní mapa…

AKTUALITY NAJDETE NA FACEBOOKU EVENTU

https://www.facebook.com/events/1263456857535368

Chce se vám a máte kapacitu nabídnout přespolním ubytování u sebe doma? Nebo nejste z Prahy, ale zvažujete možnost přijmout pohostinnost některého z pražských bluesařů a ubytovat se u něj? Přidejte se do facebookové skupiny Bluesin‘ Prague Weekend Accommodation a dejte o sobě vědět…

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

5 + 12 =