Blues Dose Retreat 2024

9. – 17. srpna

Penzion Statek Habří, Habří 19, Moravecké Pavlovice

Relax a oddych v přírodě

Posun ve vašich bluesových tanečních dovednostech

Možnost ochutnat řadu dalších zajímavých aktivit

Vymazlené jídlo pro vegetariány, vegany i masojedlíky

Příležitost poznat fajn lidi

JAKÉ TO BYLO POSLEDNĚ?

LETOŠNÍ NOVINKY

  • Celý Retreat bude o jeden den delší, od pátku 17h do následující soboty 10h.
  • Příjezdový a odjezdový den je bez lekcí.
  • Dvě lekce nás čekají v (sobotu, neděli, pondělí) + (středu, čtvrtek, pátek) = uprostřed týdne, v úterý, tedy bude jeden kompletně volný den. Lekce budou mít 75 minut.
  • Navíc nás čekají dvě tančírny s živou hudbou – v pondělí a v pátek večer, čili na konci prvního i druhého půltýdne.
  • Cena za celý pobyt (o jeden den delší než vloni) bude poměrově v přepočtu na dny stejná jako vloni, ceny za půltýden budou trošku vyšší, nově ale bude možné se ubytovat ve stanu, pochopitelně za nižší cenu než na posteli v budově. 

CENY

Cena zahrnuje všechny lekce, tančírny, ubytování, plnou penzi a veškerý doprovodný program. Cena nezahrnuje nápoje.
S
torno podmínky: při stornu do půlnoci 30/5 se vrací 50% z uhrazené ceny, při stornu do půlnoci 10/7 se vrací 20%, díky za pochopení.
U ubytování ve stanu je cena stanovena za osobu, nikoliv stan, takže je jedno, kolik lidí bude ve stanu. Pokud přijíždíte / odjíždíte v úterý, můžete tak učinit kdykoliv v průběhu dne.

celý týden
pátek – sobota
9/8 17h – 17/8 10h

lůžko v budově
9.800 Kč

spaní ve vlastním stanu
6.800 Kč

1. půlka
pátek – úterý

9/8 17h – 13/8 ?h

lůžko v budově
5.300 Kč

spaní ve vlastním stanu
3.800 Kč

2. půlka
úterý – sobota

13/8 ?h – 17/8 10h

lůžko v budově
5.300 Kč

spaní ve vlastním stanu
3.800 Kč

>>> PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE <<<

AKTUÁLNÍ OBSAZENOST

(k 17.1.2024)

%

lůžka v budově

%

stany

TÝM

Edmilson Botelho

Stejně jako vloni, Ed bude hlavním hostujícím učitelem na Blues Dose Retreatu. Narodil se a vyrůstal na ostrově Svatý Tomáš a Princův ostrov. Jeho pohybový slovník čerpá z tradičních afrických tanců (například usôa, puíta, funaná, kadance (kizomba), semba…), které se naučil před tím, než se v 17 letech přestěhoval do Portugalska. Tam objevil Lindy Hop. V současnosti se jako učitel věnuje stylům Lindy Hop, Blues, Authentic-Jazz, Solo Blues and Afro-Jazz. Pravidelně učí na mezinárodních bluesových festivalech, v Portu vede taneční školu. Můžete mrknout na jeho facebook.

Martin Šandera

Se studiem blues dance začal v roce 2018, mezi lety 2014 a 2019 se s nemenší posedlostí věnoval swingu (lindy hop) a učil ho v pražské škole Swing Busters. Dále má za sebou různě dlouhé epizody studia tanga, boogie woogie, moderny, house dance, párové akrobacie a bojových umění. V Praze s Pavlou Tomanovou založil na jaře roku 2022 školu Blues Dose, od května 2022 učí tamtéž pravidelné lekce. V červnu 2023 absolvoval týdenní Bluesology teachers training ve Valencii. Organizátor retreatu. Na retreatu bude s Edem učit párové lekce.

Míša Clark

Míša pro nás bude vařit a my jí s tím budeme pomáhat. Míša tančí blues od jara 2023 a věnuje se mu s velkou vášní. Jinak je to žena mnoha talentů – malířka, tatérka, držitelka 1. kyu v aikidu a to je jen začátek seznamu…

Aktuality můžete sledovat na facebookové události

NA TANČÍRNÁCH NÁM NAŽIVO ZAHRAJÍ

Pavel Jartym (kytara, zpěv)
&
Jan Svorník (baskytara / kontrabas)

dozvíte se brzy

UBYTOVÁNÍ

Penzion statek Habří budeme mít sami pro sebe. Kapacita ubytování je 22 míst na regulérních lůžkách, takže to bude komorní, tak to chceme. K dispozici jsou tři čtyřlůžkové pokoje a jeden 5+5 lůžkový dvoupatrový mezonet apartmán – viz fotky. Každý pokoj má vlastní koupelnu a sociální zařízení. K dispozici budeme mít 90 m2 sál na tanec, zastřešenou terasu, novou obří venkovní vyhřívanou vířivku, malý bazén, kulečník, ping-pong, wifi… Nově bude možnost přijet pod stan za nižší cenu.

adresa: Penzion Statek Habří, Habří 19, 592 53 Moravecké Pavlovice

Cesta autem trvá 1 hodinu a 50 minut z Prahy / 50 minut z Brna / 2 hodiny 30 minut z Ostravy.
Pokud pojedete vlakem, nejbližší stanice je Rožná, nejbližší velká je Bystřice nad Pernštejnem, přinejhorším Tišnov – z těchto stanic vás na Retreat dokážeme přiblížit autem.

Stravování bude ve formě plné penze. Vařit nám bude Míša, my jí s vařením budeme pomáhat. Těšit se můžete na jídlo pro masojedlíky, vegetariány i vegany – upřesněte pls v přihlášce. K dispozici bude točené pivo a točená limonáda, nealko i alko nápoje. Nápoje se platí zvlášť.

BLUES DANCE

Celkem 12 lekcí po 75 minutách = 15 hodin pro účastníky celého týdne, 6 lekcí =  7,5 hodiny pro účastníky první i druhé půlky týdne. Lekce jsou koncipovány jako Open Level. Krom lekcí bude spousta prostoru pro social dance – dvě tančírny budou s živou hudbou, ostatní s hudbou reprodukovanou.

předběžný rozvrh lekcí (změna vyhrazena)

 

pá 9/8
so 10/8 1h solo class 1h partner class
ne 11/8 1h solo class 1h partner class
po 12/8 1h solo class 1h partner class
út 13/8
st 14/8 1h solo class 1h partner class
čt 15/8 1h solo class 1h partner class
pá 16/8 1h solo class 1h partner class
so 17/8

 

DOPROVODNÝ DIY PROGRAM

Krom tance, hraní kulečníku, večerů ve vířivce, koupání v bazénu, výletů po okolí a relaxování ve všech myslitelných podobách bych vás rád opět pozval k DIY aktivitám. V programu budou volná místa – můžete přijít s návrhem na jakoukoliv aktivitu, kterou máte rádi. Cokoliv rádi děláte a jste ochotni se o to nějak podělit s ostatními, jste k tomu vřele zváni. Účast samozřejmě nepovinná, když se do dané aktivity zapojí třeba jen pár lidí, proč ne. Vloni jsme si užili úvod do ACROYOGY, intro do SHIATSU masáží, procházku na téma „jedlé kytky a plody v přírodě“, ochutnávku techniky FELDENKRAIS, workshop s tématem KUSUDAMA (modulární origami), ochutnávku techniky FOCUSING (propojení těla, mysli a emocí) a dva KONCERTY jako překvapení. Co nás čeká na druhém retreatu? Moc se těším!